شما می توانید آخرین اخبار و آموزش های پورومیکس را در این قسمت بخوانید

مشتریان تبلت از سرفیس مایکروسافت بیشتر از آیپد اپل رضایت دارند

در کنفرانس های ارائه ی گزارش مالی اپل،تیم کوک همواره به گزارش J.D. Power در مورد رضایتمندی کاربران از این تبلت در بالاترین حد ممکن اشاره کرده است تا با وجود کاهش فروش، حس خوبی به کاربرانش منتقل کند. اما به نظر می رسد مدیر اپل باید این موضوع را در کنفرانس بعدی خود فراموش کند؛ چراکه برای اولین بار، سرفیس های مایکروسافت موفق شده اند رضایت بیشتری از مخاطبان را برانگیزند و از این نظر در گزارش J.D. Power رتبه ی بالاتری در مقایسه با آیپد های اپل به خود اختصاص دهند. بر اساس اطلاعات ارائه شده، کاربران اپل از ۱۰۰۰ امتیاز ممکن، نمره ی ۸۵۵ را به سرفیس مایکروسافت اختصاص داده اند.

از جمله مواردی که باعث شده است سرفیس امتیاز بالاتری در مقایسه با آیپد اپل کسب کند، باید به اپلیکیشن های پیش فرض نصب شده، ارتباط اینترنت و همچنین موجود بودن پشتیبانی از محصولات جانبی اشاره کرد. کاربران همچنین گزینه های دیگر نظیر تنوع بالای محصولات جانبی و همچنین حافظه های داخلی برای سرفیس را از مواردی خوانده اند که باعث شده رضایت بیشتری از سرفیس مایکروسافت داشته باشند. سرفیس همچنین با بهره گیری از یک ظاهر زیبا توانسته است رضایت بالای کاربران را جلب کند. از جمله ی موارد دیگر قابل اشاره باید به سایز مناسب، کیفیت بالای لوازم مورد استفاده و همچنین محل قرار گیری کلید های فیزیکی اشاره کرد.

جف کانکلین، معاون سرویس های صنعتی J.D. Powerدر این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

“سرفیس مایکروسافت قابلیت های یک تبلت را گسترش داده است. سرفیس ها به عنوان تبلت قادرند کارهایی انجام دهند که از عهده ی یک لپ تاپ برمی آید.”

البته باید به این نکته اشاره کرد که سامسونگ در سال ۲۰۱۳یک بار موفق شد بالاتر از اپل قرار گیرد؛ البته اپل دوباره جایگاه اول را در سال ۲۰۱۴ از آن خود کرد. مایکروسافت سال گذشته نیز با فاصله ی اندکی به رتبه ی دوم از نظر رضایت مندی کاربران رسیده بود.

آیپد در سال ۲۰۱۰ رونمایی شد و استقبال از این محصول به اندازه ای افزایش یافت که فروش آیپد اپل در سال ۲۰۱۳ از مک پیشی گرفت. سال ۲۰۱۳ اپل شاهد بیشترین میزان فروش آیپد بود. ولی از پاییز ۲۰۱۴ تا پاییز ۲۰۱۶ اپل همواره با کاهش فروش آیپد دست به گریبان بوده است، به طوری که فروش تبلت های اپل در فاصله ی این دو سال بیش از ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است. همین موضوع باعث شده است اخیرا اپل تبلت جدید خود را با قیمت پایین تر و امکانات خوب راهی بازار کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.