شما می توانید آخرین اخبار و آموزش های پورومیکس را در این قسمت بخوانید

ظرفیت های جدید هارد اینترنال 22 و 26 گیگابایتی وسترن دیجیتال!

طبق شنیده ها قرار است وسترن دیجیتال از هادردیسک های با ظرفیت بالای خود رو نمایی کرده و به زودی آن را راهی بازار کند.

این هارددیسک های با ظرفیت بالا بر اساس فناوری‌های CMR و SMR توسط شرکت وسترن طراحی و تولید شده اند که در این مطلب قصد داریم به آن بپردازیم …

آشنایی با هارد دیسک‌های با ظرفیت بالای وسترن دیجیتال

هارد دیسک با ظرفیت 22 ترابایت از سری تولیدات جدید شرکت وسترن دیجیتال می باشد که در ساخت و تولید آن از فناوری جدیدی ePMR بکار برده شده است.

فناوری ePMR در واقع بهره بردن از فناوری ضبط داده تحت میدان مغناطیسی عمودی بوده که از نظر مصرف و توان انرژی، در مقایسه با فناوری‌های قبل تر، بهتر و به صرفه تر است.

به عبارت دیگر با کمک این فناوری حجم بالاتری از اطلاعات با صرف انرژی کمتر روی دیسک‌های مغناطیسی هارد ذخیره می شوند، به همین دلیل چگالی ثبت داده در این روند بیشتر و بالاتر خواهد بود. همچنین تکنولوژی OptiNAND نیز در این سری جدید هارد دیسک های شرکت وسترن استفاده شده است.

به کمک این فناوری، امکان ثبت داده‌ها در سطح سکتور روی هارد فراهم شده است. به این معنا که احتمال از دست رفتن داده‌ها به حداقل می‌رسد زیرا داده‌ها روی تراشه‌های حافظه NAND ذخیره‌سازی می‌شوند.
همچنین، استفاده از تراشه های حافظه NAND برای ذخیره اطلاعات، به سرعت هارد دیسک در ثبت داده‌ها سرعت زیادتری می دهد. OptiNAND با فناوری مورد استفاده در هارد دیسک‌های هیبریدی فرق دارد و در آن، از تراشه‌های حافظه NAND برای ثبت و ضبط داده‌های اصلی و متا داده‌ها استفاده خواهد شد.

این هارد دارای 10 پلاتر بوده که همه آنها توسط گاز هلیوم پر شده‌اند. به دلیل بالا بودن تعداد پلاترها در این سری هارد دیسک، از درایور هد سه مرحله‌ای استفاده شده است که دقت هد را افزایش می‌دهد.

هارد دیسک‌های 26 ترابایتی وسترن دیجیتال با نام تجاری Ultrastar DC HC670 از فناوری UltraSMR استفاده کرده‌اند. به لطف استفاده از این فناوری، الگوریتم‌های تصحیح خطا در هارد دیسک‌های جدید وسترن بهبود یافته است.

همچنین در این محصولات، از تراشه‌های حافظه UFS استفاده شده که در کنار فناوری OptiNAND، قابلیت ArmorCache را برای هارد دیسک‌های وسترن ارائه کرده است.

این فناوری، نمونه‌ای از نسل جدید حافظه‌های کش غیر فرار است که باعث افزایش کارایی دستگاه‌های ذخیره‌سازی می‌شود. با کمک فناوری ArmorCache در صورت قطع شدن برق نیز، اطلاعات حافظه کش از بین نرفته و در تراشه‌های حافظه باقی می‌ماند.

بنابراین مکانیزم تخلیه حافظه کش در هارد دیسک که در مدل‌های قدیمی‌تر این حافظه‌ها انجام می‌شد، در هارد دیسک‌های جدید وسترن دیجیتال مورد نیاز نخواهد بود.

هارد دیسک‌های 22 و 26 ترابایتی جدید وسترن دیجیتال برای اولین بار توسط سرویس‌دهنده‌های Cloud مورد استفاده قرار گرفت. به طور خاص این سرویس‌دهنده‌ها، از مدل‌های Ultrastar DC HC570 و Ultrastar DC HC670 استفاده کرده‌اند.

هرچند هنوز عرضه این محصولات در بازار بصورت عمده صورت نگرفته اما پیش بینی ها حاکی از این است که به زودی این مهم تحقق یابد.

هارد دیسک های ظرفیت بالای وسترن به صورت خاص برای کاربردهای تجهیزات نظارتی با عملکرد 24/7، ذخیره‌سازی تحت شبکه و کاربردهای سازمانی عرضه شده است.

در همین چند وقت اخیر هارد دیسک 22 ترابایتی CMR از سری محصولات WD Purple Pro برای استفاده دوربین های مداربسته و دستگاهه های DVR وارد بازار شده است.

به زودی این سری هارددیسک ها وارد بازار میشود که می توانید این محصولات را تهیه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.