شما می توانید آخرین اخبار و آموزش های پورومیکس را در این قسمت بخوانید

مایکروسافت با همکاری لنوو اولین لپ‌تاپ‌های ARM را تولید می‌کنند

گویا مایکروسافت سیستم عامل ویندوز ۱۰ را برای تراشه های ARM طراحی کرده و مشخص شده به زودی لپ تاپ های جدیدی با این پردازنده ها راهی بازار می شوند. می توانیم در آینده شاهد کامپیوتری باشیم که تراشه اسنپ دراگون ۸۳۵ روی آن قرار گرفته و سیستم عامل ویندوز ۱۰ را هم اجرا می کند. در حالی که هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه چنین محصولاتی اعلام نشده، به نظر می رسد که اولین سری از لپ تاپ های مجهز به تراشه ARM را لنوو و مایکروسافت راهی بازار خواهند کرد.

براساس اطلاعات منتشر شده شرکت لنوو اولین لپ تاپ های ساخته شده با تراشه ARM را با همکاری مایکروسافت راهی بازار خواهد کرد. همچنین مایکروسافت هم ممکن است که یک سرفیس جدید با این تراشه راهی بازار کند. به احتمال زیاد می توانیم شاهد عرضه محصولاتی ارزان قیمت تر در مقایسه با لپ تاپ ها و تبلت هایی باشیم که با پردازنده های اینتل راهی بازار می شوند.

مایکروسافت قبلا هم یک نسخه از ویندوز را به نام ویندوز RT برای پردازنده های ARM طراحی کرده بود. اما از آنجایی که این سیستم عامل نمی توانست تجربه کامل استفاده از ویندوز را به کاربران منتقل کند، شکست خورد. حالا این شرکت ویندوز اصلی را برای این پردازنده ها تبدیل کرده تا کاربران بتوانند تجربه کاملی از این سیستم عامل را به دست بیاورند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.