شما می توانید آخرین اخبار و آموزش های پورومیکس را در این قسمت بخوانید

روش جدید مایکروسافت برای مقابله با باج افزارها

این روزها، شناسایی و مقابله با بد افزار و باج افزارها به یکی از مهمترین مباحث طرح شده درفضای اینترنت تبدیل شده است به طوری که کمپانی‌های بزرگی همچون مایکروسافت نیز به این مورد مهم پرداخته اند.

طبق آخرین خبرهای منتشر شده توسط مایکرو سافت این شرکت قصد دارد تا در الگوریتم‌های امنیتی این سیستم عامل تغییرات عمده ای بدهد.

یکی از قابلیت های جدید ویندوز 10 در که در آپدیت های بعدی، ارایه خواهد شد، اضافه‌شدن پوشه‌ای با دسترسی‌های خاص و کنترل شده است طوری که دسترسی یا تغییر در اطلاعات آن، تنها برای برخی از اپلیکیشن‌های خاص امکان‌پذیر خواهد بود

این خصوصیت باعث می شود تا فقط نرم افزارهایی خاص بتوانند روی پوشه ها اطلاعات را بخوانند و بنویسند که کاربر این ویژگی مذکور را فعال کرده باشد. با این قابلیت دیگر هیچ نرم افزار بیگانه ای نمی تواند به اطلاعات ذخیره شده روی کامپیوتر او دسترسی پیدا کند.

طبق اظهارات درج شده توسط شرکت مایکروسافت، نرم افزار ویندوز دیفندر (Window Defender) نیز طوری آپدیت شده است که الگوریتم مقابله با انواع ویروس و باج افزار را در خود جای داده، به گونه‌ای که کاربر نیازی به نصب آنتی ویروس ونرم‌افزارهای امنیتی دیگری نداشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.