شما می توانید آخرین اخبار و آموزش های پورومیکس را در این قسمت بخوانید

مایکروسافت: مرورگر اج نسبت به گوگل کروم 35 درصد مصرف باتری کمتری دارد.

کمپانی مایکروسافت اعلام کرده که مرورگر اج هم اکنون از نظر مصرف باتری نسبت به مرورگر گوگل کروم ۳۵ درصد بهینه تر عمل می کند.

پس از هفت ماه سکوت، کمپانی مایکروسافت یک گام دیگر در نبرد سرد خود در بخش مرورگرهای وب علیه کمپانی گوگل برداشته است. در ماه ژوئن گذشته، مایکروسافت ویدیویی منتشر کرد که در آن مدعی شده بود که مرورگر اج این شرکت نسبت به مرورگر گوگل کروم در ویندوز ۱۰ تا ۷۰ درصد باتری بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهد. پس از آن که گوگل یکسری بهبودها در مرورگر وب خود اعمال کرد، مایکروسافت نیز مجددا در ماه سپتامبر با یک ویدیو جدید بازگشت که با استفاده از آن نبرد خود را با کروم همچنان فعال نگه دارد.

البته جالب است بدانید که مایکروسافت باز هم ویدیو دیگری منتشر کرده که در آن جدیدترین نسخه ی مرورگر اج این شرکت روی آپدیت Creators سیستم عامل ویندوز ۱۰ نصب و اجرا شده و در این ویدیو رقابت بین اج با فایرفاکس و کروم به نمایش گذاشته شده است. در ویدیو مورد بحث سه عدد سرفیس بوک وجود دارد که تست مورد نظر مایکروسافت روی آن ها انجام می شود. یکی از این تست ها، استریم ویدیو از سرویس Vimeo در حالت تمام صفحه و تحت شبکه ی وای فای است.

در این ویدئو مرورگر فایرفاکس توانسته ۷ ساعت و ۴ دقیقه عملیات پخش تمام صفحه ی ویدیو تحت شبکه را انجام دهد. کروم در این بین ۹ ساعت و ۱۷ دقیقه و نهایتا مرورگر اج ۱۲ ساعت و ۳۱ دقیقه پخش ویدیو را انجام می دهند. با توجه به این آمار می توان گفت که مصرف باتری مرورگر اج مایکروسافت حدودا ۷۷ درصد بهتر از مرورگر موزیلا فایرفاکس و ۳۵ درصد بهتر از گوگل کروم بوده است. البته مایکروسافت این تست ها را روی رایانه هایی که خود تولید کرده و با روش خود انجام داده است، اما باز هم با این شرایط عملکرد مرورگر اج بسیار خوب به نظر می رسد.

حال آیا گوگل مجددا به این اقدام مایکروسافت پاسخی خواهد داد؟ احتمالا پاسخ به این سوال منفی است اما نکته ای که در این بین وجود دارد، این است که گوگل همیشه سعی دارد تا مرورگر کروم را از نظر مصرف باتری بهینه تر از قبل کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.