شما می توانید آخرین اخبار و آموزش های پورومیکس را در این قسمت بخوانید

کشف ۴۰ باگ امنیتی جدید در سیستم عامل تایزن

حدود چند سال است که بزرگ ترین توسعه دهنده تلفن های هوشمند، سامسونگ، سیستم عامل تایزن را برای برخی از دستگاه های خود به کار گرفته است. سیستم عامل تایزن یک سیستم عامل مبتنی بر لینوکس است که بر روی تلویزیون های هوشمند ساخت سامسونگ نصب شده است. این تدبیر در سال ۲۰۱۳ آغاز شد، زمانی که بازار دو دوربین سامسونگ را که با سیستم عامل تایزن کار میکرد را به چشم دید. پس از آن کمپانی ساعت های هوشمندی که بر اساس سیستم عامل تایزن کار میکردند را به بازار تکنولوژی وارد کرد.

در سال ۲۰۱۵، این سیستم عامل بر گوشی های هوشمند مستقر شد و شروع آن با گوشی نسبتا ارزان Z۱ سامسونگ آغاز شد. در سال ۲۰۱۶، این غول کره ای بر تمام تلویزیون های هوشمند حکمرانی کرد. و سرانجام در سال ۲۰۱۷، در حالیکه این کمپانی نظر تمام مشتریان را به خود جلب کرده بود، توانست ماشین لباسشویی، یخچال و فریزر و جارو برقی هوشمندی را ایجاد کند که با سیستم عامل تایزن کار می کند.

امروزه ده ها میلیون دستگاه، و تعداد بسیار بالایی از کاربران هستند که از سیستم عامل تایزن استفاده می کنند. اینطور بنظر می رسد که سامسونگ قصد دارد این سیستم را ادامه دهد و از همین سیستم عامل برای دیگر محصولات الکترونیکی مصرف کنندگان استفاده کند. بنابراین تعداد استفاده از تکنولوژی هایی که سیستم عامل تایزن دارند افزایش خواهد داشت.

حال وقت آن رسیده است که بگوییم که آیا تایزن امن است؟

پاسخ کاملا واضح است؛ خیر. Amihai Neiderman کارشناس بلند رتبه در سال ۲۰۱۷ که این باگ امنیتی را شناسایی کرد در صحبت های خود عنوان کرده که تایزن دارای حدوداً ۴۰ آسیب پذیری روز صفر است که به هکر امکان کنترل دستگاه ها را از راه دور می دهد. آسیب پذیری های پچ نشده دستگاه را برای هک و کنترل هکرها فراهم می کند.

“Amihai Neiderman ” در مصاحبه با Motherboardاذعان کرده است که تایزن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.