برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

شرایط ارسال کالا به گارانتی

آن دسته از مشتریانی که از فروشگاه اینترنتی پورومیکس محصولی را خریداری نموده اند و کالای آن ها دچار مشکل شده است ، می توانند کالای معیوب خود را بصورت مستقیم به شرکت گارانتی کننده و یا برای شرکت پورومیکس ارسال نمایند.

مشتریان گرامی باید دقت داشته باشند که شرکت پورومیکس تنها یک واسطه برای ارسال کالا به شرکت گارانتی کننده می باشد و هیچگونه تعهدی نسبت به تعویض و یا تعمیر کالای مشتریان ندارد.

قبل از ارسال کالا برای انجام مراحل گارانتی ، از وجود مشکل در محصول خود اطمینان پیدا کنید و حتی الامکان در شرایط مختلف آن را تست کنید که دچار ضرر و زیان احتمالی نشوید.

همچنین مسئولیت چک کردن تاریخ گارانتی و ارسال کارت گارانتی و یا جعبه محصول بعهده مشتری می باشد و قبل از ارسال شرایط گارانتی محصول را در سایت شرکت گارانتی کننده مطالعه نمایید.

در صورتی که کالا را برای انجام مراحل گارانتی به شرکت پورومیکس ارسال نمایید ، ابتدا کالای شما در این شرکت توسط بخش پشتیبانی تست می شود و در صورت محرز شدن مشکل و یا ایراد در کالا ، این محصول بسته بندی شده و به شرکت گارانتی کننده توسط پست ارسال می شود.

تمامی هزینه های ارسال کالا به گارانتی بر عهده مشتری می باشد و هیچ گونه مسئولیتی در این زمینه بر عهده شرکت پورومیکس نمی باشد.

هزینه تقریبی ارسال کالاهای کوچک مانند فلش و کارت حافظه معادل 10 هزار تومان و هزینه کالاهای با ابعاد متوسط مانند هارد اکسترنال و ماوس و ... از 15 هزار تومان الی 20 هزار تومان و کالاهای با ابعاد بزرگتر از 25 هزار تومان الی 35 هزار تومان می باشد.

تمامی این هزینه مربوط به ارسال کالا می باشد و شرکت پورومیکس هیچ منفعتی در این هزینه ندارد.

فهرست