شما می توانید آخرین اخبار و آموزش های پورومیکس را در این قسمت بخوانید

پاور بانک و نکات مهم در رابطه با استفاده از آن

پاور بانک یکی از کاربردی ترین وسائل مورد نیاز در حال حاضر می باشد. با توجه به نیاز روز افزون به تجهیزات دیجیتالی و ارتباطی ، اکثر مردم با مشکل تامین انرژی مورد نیاز این تجهیزات در طول روز مواجه می شوند. از این رو با استفاده از پاور بانک به راحتی می توانند دستگاه های دیجیتالی خود را از قبیل گوشی تلفن همراه ، تبلت و ساعت های هوشمند و … را شارژ نمایند.

برای استفاده از پاور بانک بهتر است به نکاتی توجه داشته باشید تا دچار مشکلات و یا کم شدن طول عمر این دستگاه نشوید.

یکی از مهم ترین نکات برای استفاده از پاور بانک ، نحوه شارژ کردن این دستگاه می باشد. زمانی که می خواهید پاور بانک خود را شارژ کنید باید به چند نکته توجه کنید.

پاور بانک

نکته اول در رابطه با مقدار آمپر ورودی پاور بانک می باشد. زیرا این مقدار در پاور بانک های مختلف ، فرق می کند و در برخی از پاور بانک ها معادل 1 آمپر و در برخی دیگر 2 آمپر می باشد.

به همین دلیل برای استفاده از بهترین شرایط ممکن ، حتما به مقدار آمپر ورودی پاور بانک دقت داشته باشید و شارژر متناسب با آن برای شارژ دستگاه انتخاب نمایید. زیرا با این کار هم در وقت خود صرفه جویی می کنید و هم طول عمر باتری پاور بانک خود را بالاتر می برید.

نکته دوم در رابطه با شارژ پاور بانک استفاده از تجهیزات مطمئن می باشد. اگر می خواهید که پاور بانک شما طول عمر بیشتری داشته باشد و احتمال وجود مشکل در آن پایین بیاید ، حتما باید از شارژر و کابل مطمئن و استاندارد استفاده نمایید.

با وجود زیاد شدن شارژهای تقلبی و فیک در بازار و عرضه با قیمت های بسیار پایین ، احتمال وجود نوسانات در این شارژرها بسیار بالا می رود و ممکن است که در طول زمان ، به باتری های پاور بانک شما آسیب وارد کند و دستگاه شما خراب شود ویا اینکه کارایی اولیه خود را از دست بدهد.

همچنین استفاده از کابل مطمئن و استاندارد که دارای لایه های محافظتی و نویز گیر باشد نیز بر طول عمر دستگاه شما تاثیر بسزایی دارد.

پاور بانک

نکته دیگر استفاده از رابط های غیر استاندارد کامپیوتر برای شارژ دستگاه پاور بانک می باشد. این رابط ها که اصولا در جلوی کیس قرار دارند ، در اکثر اوقات از کیفیت پایینی برخوردار هستند و برای شارژ دستگاه پاور بانک ، چندان مناسب نمی باشند.

استفاده از این رابط ها باعث می شود که نوسانات به مرور زمان باعث آسیب زدن به باتری دستگاه پاور بانک شما شوند.

یکی دیگر از مسائل نگهداری از پاور بانک ، محافظت در برابر گرمای زیاد و سرما می باشد.

بدلیل استفاده از باتری های پلیمری و لیتیوم در پاور بانک ها ، دمای بالا باعث آسیب به این باتری ها می شود و حتی باعث انفجار این باتری ها نیز می شود.

به همین دلیل حتی الامکان پاور بانک خود را در زیر نور مستقیم خورشید و یا مکان های بسیار گرم قرار ندهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.