شما می توانید آخرین اخبار و آموزش های پورومیکس را در این قسمت بخوانید

آموزش انتقال اطلاعات از هارد دیسک به حافظه اس اس دی سامسونگ

حافظه اس اس دی به یکی از قطعات اصلی سیستم های کامپیوتری تبدیل شده است. این قطعه در زمانی به بازار کامپیوتر معرفی شد ، به دلیل قیمت بالا و مشکلات اولیه با استقبال خوبی روبرو نشد وبیشتر برای موارد خاص مورد استفاده قرار می گرفت. اما با گذشت زمان و آشنایی مردم با این قطعه ، آهسته آهسته به یکی از مهم ترین قطعات کامپیوتر تبدیل شده است.

امروزه در اکثر سیستم های پیشرفته و حتی در سیستم های خانگی نیز وجود حافظه اس اس دی دور از انتظار نیست.

یکی از مشکلاتی که کاربران در هنگام خرید حافظه اس اس دی با آن مواجه می شوند ، انتقال اطلاعات از هارد اصلی به حافظه اس اس دی می باشد.

لازم بذکر می باشد که منظور از انتقال اطلاعات ، اطلاعات شخصی کاربران نیست و منظور انتقال کامل سیستم عامل بهمراه نرم افزار های نصب شده بر روی آن می باشد که اصولا بسیار زمان بر و در برخی موارد هزینه بردار است.

شرکت سامسونگ برندی است که در بازار به عنوان تولید کننده بهترین حافظه های اس اس دی می باشد.

این شرکت یک نرم افزار اختصاصی برای حافظه های اس اس دی خود روانه بازار کرده است که از طریق آن می توانید به جابجایی اطلاعات از هارد داخلی کامپیوتر به حافظه اس اس دی بپردازید.

توجه شما را به آموزش نرم افزار انتقال اطلاعات از هارد دیسک به حافظه اس اس دی ، که توسط گروه فنی پورومیکس جمع آوری گردیده است جلب می نماییم.

نرم افزار Samsung SSD Data Migration

نرم افزار Samsung SSD Data Migration طراحی شده است تا از طریق آن به راحتی اقدام به جابجایی اطلاعات خود از جمله سیستم عامل ، نرم افزار های نصب شده و داده های کاربران از روی دستگاه های ذخیره سازی مثل هارد دیسک و حافظه اس اس به حافظه اس اس دی سامسونگ نمایید.

این نرم افزار توسط شرکت سامسونگ و مختص حافظه های اس اس دی سامسونگ روانه بازار شده است.

نکته بسیار مهم قبل از اقدام به هر کاری این است که اگر در حافظه اس اس دی سامسونگ خود اطلاعاتی دارید حتما از آن پشتیبانی گرفته و در جای دیگر اطلاعات مهم خود را ذخیره نمایید. زیرا تمامی اطلاعات حافظه اس اس دی پاک خواهد شد و دیگر قابل بازیابی نخواهد بود.

گروه فنی پورومیکس این مقاله صرفا جهت آموزش برای کاربران جمع آوری کرده است و هیچ گونه مسئولیتی در قبال حذف شدن داده های کاربران و مشکلات دیگر نخواهد داشت.

نکات مهم قبل از اقدام به استفاده از نرم افزار Samsung SSD Data Migration

– این نرم افزار از سیستم عامل های Windows XP 32bit / Vista 32-64bit / 7 32-64bit / 8 32-64bit / 8.1 32-64bit / 10 32-64bit پشتیبانی می کند که نگرانی از بابت نصب نرم افزار بر روی ویندوز های مختلف نخواهید داشت.

– نرم افزار اختصاصی شرکت سامسونگ تنها از حافظه های اس اس دی زیر پشتیبانی می کند.

Samsung SSD 860 PRO Series

Samsung SSD 860 EVO Series

Samsung SSD 960 PRO Series

Samsung SSD 960 EVO Series

Samsung SSD 950 PRO Series

Samsung SSD 950 EVO Series

Samsung SSD 850 PRO Series

Samsung SSD 850 EVO Series

Samsung SSD 840 EVO Series

Samsung SSD 840 PRO Series

Samsung SSD 830 Series

Samsung SSD 750 Series

Samsung SSD 470 Series

– این نرم افزار تنها زمانی که بر روی هارد دیسک اصلی خود سیستم عامل نصب باشد ، کار می کند و اگر سیستم عاملی بر روی آن نداشته باشید نمی توانید اطلاعات را به حافظه اس اس دی انتقال دهید.

– ممکن است بعد از انتقال اطلاعات به حافظه اس اس دی متوجه چندین گیگابایت اختلاف میان اطلاعات هارد دیسک قبلی و حافظه اس اس دی شوید که این اختلاف شامل فضای مدیریت حافظه مجازی (Page Files) و قابلیت خواب زمستانی (Hibernation Files) می باشد.

– این نرم افزار قادر نمی باشد که از هارد دیسک های رمزگذاری شده انتقال اطلاعات به حافظه اس اس دی را انجام دهد و حتما قبل از شروع به کار باید رمز موجود بر روی هارد دیسک را غیر فعال کنید.

– زمانی که درایور های مادربرد شما بدرستی نصب نشده باشد ، ممکن است در حین جابجایی اطلاعات به مشکل برخورد نمایید. لذا همیشه درایورهای سیستم خود را به صورت کامل نصب نمایید و حتی الامکان از آخرین نسخه آن ها استفاده کنید.

– زمانی که هارد دیسک شما دارای دو سیستم عامل در درایو های مختلف باشد ، ممکن است عملکرد نرم افزار با مشکل مواجه گردد.

– هارد دیسک انتخابی شما حتما باید سلامت کامل داشته باشد و مشکلاتی اعم از بد سکتوری و … موجب اختلال در عملکرد نرم افزار می شود.

– در زمان اجرای نرم افزار و شروع به کار جابجایی اطلاعات ، تمامی نرم افزار ها متوقف خواهند شد تا در روند کار نرم افزار مشکلی پیش نیاید.

آموزش کار با نرم افزار Samsung SSD Data Migration

1- حالت نرمال (Normal Mode):

زمانی که دیسک منبع (هارد دیسک)، ظرفیت کمتری نسبت به دیسک هدف (حافظه اس اس دی) داشته باشد، از این دستور العمل استفاده خواهیم کرد.

زمانی که نرم افزار را اجرا می کنید ، پنجره ای به صورت زیر به نمایش در می آید.

حافظه اس اس دی سامسونگ

زمانی که حافظه اس اس دی خود را متصل کرده باشید ، محیط نرم افزار به صورت زیر می باشد.

حافظه اس اس دی سامسونگ

هنگامی که حافظه اس اس دی را به دستگاه متصل می کنید ، می توانید در بخش Disk Analysis and Cloning Settings اطلاعاتی را در رابطه با تجهیزات دخیره سازی متصل شده مشاهده نمایید.

حافظه اس اس دی سامسونگ

با کلیک بر روی گزینه Start عملیات Cloning یا شبیه سازی انجام خواهد شد و تمامی اطلاعات هارد دیسک شما بر روی حافظه اس اس دی کپی می شود.

حافظه اس اس دی سامسونگ

در هنگام عملیات کپی کردن به دو نکته باید توجه داشته باشید.

1- در حین عملیات به هیچ وجه ارتباط هارد دیسک و یا حافظه اس اس دی را قطع نکنید.

2- فایل ها و برنامه های شما حتما باید قبل از انجام عملیات بسته شده باشند ، در غیر این صورت ممکن است فایل های که در حال اجرا می باشند به حافظه اس اس دی منتقل نشوند.

در انتها نرم افزار با پیامی موفقیت آمیز بودن عملیات جابجایی اطلاعات از هارد دیسک به حافظه اس اس دی را به شما نشان می دهد.

حافظه اس اس دی سامسونگ

2- حالت پیشرفته (Advanced Mode)

زمانی که دیسک منبع (هارد دیسک)، ظرفیت بیشتری نسبت به دیسک هدف (حافظه اس اس دی) داشته باشد، از این دستور العمل استفاده خواهیم کرد.

ابتدا نرم افزار را اجرا می کنیم.

حافظه اس اس دی سامسونگ

سپس از اتصال هارد دیسک و اس اس دی خود به سیستم کامپیوتر مطمئن می شویم و در قسمت Disk Analysis and Cloning Settings به بررسی وضعیت آن ها می پردازیم.

حافظه اس اس دی سامسونگ

همانطور که در عکس بالا مشخص شده است ، ظرفیت هارد دیسک ، از فضای موجود در اس اس دی بیشتر می باشد.

در این حالت بر روی گزینه Next کلیک می کنیم. با توجه به شرایط پیش آمده ، نرم افزار ما را به قسمت Disk Analysis Summary ارجاع می دهد.

حافظه اس اس دی سامسونگ

در این بخش اطلاعاتی در زمینه کمبود فضای مورد نیاز در حافظه اس اس دی برای شما به نمایش در می آید.

پس از اطلاع از مقدار فضای مورد نیاز برای شروع عملیات ، گزینه Next را می زنیم تا وارد بخش Select Files شویم.

حافظه اس اس دی سامسونگ

در این بخش می توانیم فایل های غیر ضروری و فایل های شخصی که ارتباطی با سیستم عامل و نرم افزارهای موجود در هارد دیسک ندارند را مشاهده کنیم.

حافظه اس اس دی سامسونگ

همچنین می توان با انتخاب چندین پوشه ، تنها از میان آن ها فایل های مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

حافظه اس اس دی سامسونگ

با این کار شما لیستی از فایل های غیر ضروری در اختیار دارید که می توانید با انتخاب کردن آن ها ، از عملیات جابجایی اطلاعات از هارد دیسک به حافظه اس اس دی آن ها را حذف کنید.

با انتخاب کردن فایل های مختلف از جمله عکس و صوت و ویدئو ، میزان فضایی که بر روی هارد دیسک اشغال کرده اند به شما نمایش داده می شود.

حافظه اس اس دی سامسونگ

انتخاب کردن فایل ها را باید تا جایی ادامه دهید که گزینه Ready to clone to the Target Disk برای شما به نمایش درآید.

حافظه اس اس دی سامسونگ

سپس بر روی گزینه Next کلیک نمایید.

در این مرحله وارد بخش Select Storage Medium می شوید. در این بخش 3 گزینه وجود دارد.

گزینه اول (Clone everything except the selected file(s)) می باشد که با انتخاب این گزینه تمامی فایل های هارد دیسک به غیر از گزینه های انتخاب شده بر روی حافظه اس اس دی کپی می شوند.

حافظه اس اس دی سامسونگ

گزینه دوم (Delete the selected file(s) and continue cloning) می باشد که با انتخاب این گزینه ابتدا فایل های انتخاب شده از روی هارد دیسک پاک خواهد شد و سپس عملیات جابجایی اطلاعات انجام می گردد.

حافظه اس اس دی سامسونگ

گزینه سوم (Save the selected file(s) to another storage device and continue cloning) می باشد که در صورتی که این گزینه را انتخاب کرده باشید می توانید یک مکان جدید اعم از درایوهای دیگر هارد دیسک و یا هارد اکسترنال را ، برای انتقال فایل های انتخاب شده مهیا کنید.

حافظه اس اس دی سامسونگ

در این صورت ابتدا فایل های انتخاب شده ، به مکان دیگری منتقل خواهند شد و سپس عملیات جابجایی اطلاعات انجام خواهد شد.

زمانی که این گزینه فعال شده باشد ، قسمتی در زیر این گزینه فعال می شود که می توانید درایو مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در انتها بر روی گزینه Next کلیک کرده و وارد بخش Check Setting می شوید.

حافظه اس اس دی سامسونگ

سپس بر روی گزینه Start کلیک کرده تا عملیات جابجایی اطلاعات شروع گردد.

حافظه اس اس دی سامسونگ

و در آخر نرم افزار با پیامی موفقیت آمیز بودن عملیات جابجایی اطلاعات از هارد دیسک به حافظه اس اس دی را به شما نشان می دهد.

حافظه اس اس دی سامسونگ

خرید حافظه اس اس دی سامسونگ

در انتها به شما پیشنهاد می کنیم برای مشاهده محصولات سامسونگ و بررسی مشخصات آن ها و اطلاع از آخرین قیمت حافظه اس اس دی سامسونگ ، از طریق فروشگاه پورومیکس اقدام نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.