شما می توانید آخرین اخبار و آموزش های پورومیکس را در این قسمت بخوانید

آیا زدن گوشی به شارژر در طول شب کار صحیحی است؟

شِین بروسکی مدیرعامل کمپانی کانادایی فاربی تکنیک Farbe Technik سازنده ی لوازم جانبی موبایل در این خصوص پاسخ می دهد:”اتصال گوشی در طول شب تأثیر بسیار مخربی بر گوشی شما نخواهد داشت و انجام آن بلامانع است. اسمارت فون شما همان طور که از نامش پیدا است، هوشمند است و پس از شارژ کامل، مسیر شارژ را مسدود می کند تا به گوشی شما آسیب نرسد.

تا به اینجا مشکلی وجود ندارد؛ اما مواقعی هست که اتصال طولانی مدت گوشی باعث کاهش عمر باتری در گذر زمان می شود.

به گفته ی خانم بروسکی:

“باتری های لیتیوم-یونی در صورت بالا رفتن دمای گوشی تأثیر ناخوشایندی از این دمای زیاد دریافت می کنند. در صورتی که گوشی شما دارای قاب محافظ باشد، بدون شک باعث جلوگیری از برون رفت گرمای آن خواهد شد و افزایش دما به دنبال خواهد داشت. افزایش دمایی که در نهایت به اکسایش سلول های باتری می انجامد. عمل اکسایش نیز منجر به کاهش عمر و شارژدهی باتری می شود. ”

به تعبیری، در صورت اتصال گوشی به برق در طول شب، بهتر است جلد یا قاب محافظ آن را جدا کنید.

“حالت ایده آل باتری های لیتیوم -یونی این است که میزان شارژ آن ها بین ۵۰ تا ۸۰ درصد بماند که همین مقدار باعث می شود گوشی شما کاملاً احیا می شود و از آسیب های احتمالی به باتری نیز می کاهد. شارژ باتری در بازه های زمانی کوتاه به یون های آن، انرژی لازم جهت حرکت می دهد و بقای عمر باتری را در طول روز تضمین می کند.”

لذا شارژ باتری در بازه های کوتاه، از شارژ یک باره ی ۰ تا ۱۰۰ بسیار ایمن تر و بهتر است. البته شاید به دلیل مشغله، کار ساده ای نباشد اما حالت ایده آل باتری های لیتیوم-یونی به همین شکل است و در صورتی که می خواهید باتری شما بیشترین طول عمر را داشته باشد به همین صورت عمل کنید.
اکنون برنامه ساز رایگان دریافت کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.